Поткатегории

Активни филтери

Matador MP 61 175/70R13

Цена 2 250 ден
100 На залиха

Како дел од престижната компанија на Continental, Matador го подобрува својот квалитет и ги задружува купувачите на балканскиот пазар со нов зимски дизајн на газната површина на пневматикот и тоа MP93 за патнички автомобил и MP400, MP530, Nordicca Van за комбиња. Пневматиците на брендот Matador се произведуваат во фабриките на Contienntal во Словачка, Романија, Португалија и Германија. Новите модели за патнички автомобили и за комбиња се водечки зимски пневматици на брендот Матадор кои доаѓаат со нов дизајн, подобрени зимски перфоманси, тивки на сувите коловози и сигурни на мраз и дожд. Одличен баланс помеѓу вложените средства и купениот квалитет. 

Производот е додаен за споредба.