• -2 200 ден

Аголна брусилка BLACK+DECKER 900W 125mm NVR со куфер + прибор

Моќната 900W аголна брусилка ја прави работата лесна, како сечење железо, цевки, камен, плочки и отстранување на корозија. Компактна и удобна за ракување со голема контрола поради мекиот старт на моторот кој го отстранува скокањето при првиот старт. Вградената анти рестарт безбедносна функција ве штити вас и алатот од несакани прекини во напонот. Доаѓа со рачка која се монтира во 3 позиции и клуч за затегање на каменот, куфер за складирање и транспорт, 1 дијамантски диск и 4 дискови за камен.

Влезна моќност 900 W

Дијаметар на диск 125 mm

Навој на вретено M14

Број на вртежи 12000 rpm

Тежина 1.8 Kg

BEG220KA5-QS

Нема рецензии во овој момент.

други производи

11 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.