Дизел Агрегат AGRINA 6kw затворен 6GF-LDE(NEW)
   Дизел Агрегат AGRINA 6kw затворен 6GF-LDE(NEW)

   Дизел Агрегат AGRINA 6kw затворен 6GF-LDE(NEW)

   Напиши рецензија (0)
   65.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Висококвалитетен дизел агрегат од затворен тип за произвоство на електрична енергија со јачина од 6 kw, монофазен,со 4 тактен со дирекно вбризгување и воздушно ладење.

   Технички карактеристики:

   • Затворен тип
   • Моќност: 6 kW
   • Напон: 220 V, 50/60 Hz- Mонофазен
   • 12V/8.3A
   • Зафатнина на цилиндар: 455 сс
   • Капацитет на резервоар за гориво: 16 L
   • Капацитет на резервоар за масло: 1.65 L
   • Модел на мотор: LT188FD
   • Тип на мотор: 4 тактен со дирекно вбризгување и воздушно ладење
   • Електричен старт
   • Димензии: 945*550*770
   • Тежина: 172 kg
   • Производител: Агрина
   • Земја на потекло: Кина
   • Гаранција: 12 месеци
   • Продолжена гаранција: 24 месеци
   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка
   018868
   3 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Дизел Агрегат AGRINA 6kw затворен 6GF-LDE(NEW)

   13 други производи во иста категорија:

   Дизел Агрегат AGRINA 6kw затворен 6GF-LDE(NEW)

   65.000 ден.
   со ДДВ