Акумулаторска верижна пила 18V DUC122Z Makita
   Акумулаторска верижна пила 18V DUC122Z Makita

   Акумулаторска верижна пила 18V DUC122Z Makita

   Напиши рецензија (0)
   14.800 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Акумулаторска пила идеална за користење во урбани зони поради своето ниско ниво на бучава. Опремена е со ергономска гумирана горна рачна која одговара на вашите дланки. Се карактеризира со моќност и  висок вртежен момент. Како опција може да се користи и со Мakita телескопска рачка. 

   *Напомена: Пилата е без батерија и полнач. На неа одговараат сите 18 V Makita батерии и полначи.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Технички карактеристики:

   Напон на батериите: 18 V  LXT

   Тип на ланец: 1/4 " 1.3 mm

   Должина на мач: 115 mm

   Брзина на ланец: 5 m/s

   Капацитет на резервоар за масло: 0,08 l

   Ново на бучавост: 92,7 dB(A)

   Димензии на пилата: 422 x 195 x 215 mm (ДхШхВ)

   Тежина: 2,6 kg

   Производител: Makita

   Гаранција: 1 година

   022522
   20 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Акумулаторска верижна пила 18V DUC122Z Makita

   7 други производи во иста категорија:

   Акумулаторска верижна пила 18V DUC122Z Makita

   14.800 ден.
   со ДДВ