Акумулаторска верижна пила 18+18V, 30cm-Профи Makita
   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 30cm-Профи Makita

   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 30cm-Профи Makita

   Напиши рецензија (0)
   54.790 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Акумулаторска пила идеална за користење во урбани зони поради своето ниско ниво на бучава. Опремена е со ергономска рачна со кружна форма која одговара на вашите дланки. Се карактеризира со моќност и  висок вртежен момент кој овозможува сечење дури и на дебели гранки.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Технички карактеристики:

   Напон на батериите: 18 + 18 V  LXT

   Тип на батерија:  2 x BL1850B Lithium- Ion

   Капацитет на батериите: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Аh

   Тип на полнач: DC18RD

   Тип на ланец: 3/8 " 1.1 mm

   Должина на мач: 300 mm

   Брзина на ланец: 0 - 20 m/s

   Капацитет на резервоар за масло: 0,2 l

   Ново на бучавост: 89,0 dB(A)

   Димензии на пилата: 556 x 205 x 232 mm (ДхШхВ)

   Тежина: 5,1 kg

   Производител: Makita

   Гаранција: 1 година

   021874
   20 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 30cm-Профи Makita

   7 други производи во иста категорија:

   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 30cm-Профи Makita

   54.790 ден.
   со ДДВ