Луна
   Луна

   Луна

   Напиши рецензија (0)
   250 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Винка Саздова

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-404-5

   Година на издавање: 2015

   Број на страни: 302

   Димензии: 125/195

   Корица: мека

   Јазик: МК

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   „Што сакаш, всушност, да знаеш?“ гласот ѝ беше сув.

   „Јас… ми падна тешко што не сакаше да се види со мене“, признав.

   „Со никого не се гледаше, ако ти е тоа утеха. Секој човек има право на избор, нели?“ го повиши гласот.

   „Да, да“, промрморив. „А и јас не бев којзнае колку упорна. Му ја почитував одлуката. Можеби и се плашев да го видам таков…“

   Луна е роман за незавршените комуникации во нашите животи.

   Две жени, Роса и Теодора, се обидуваат преку спомените на другата да проникнат во сопственото минато. Заедничка им е љубовта кон Калин, кој пред смртта остава една папка преполна со романтични вознеси за Луна. Која е Луна? Тоа е загатката што двете жени ќе ги принуди на сојузништво. Трагајќи по Луна, тие постапно се доближуваат една до друга и се ослободуваат од сеништата на минатото.

   Луна од авторката на Последниот чај, Полиња со диви нарциси и Понекогаш доаѓа среќа.

   1571
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Луна

   16 други производи во иста категорија:

   Луна

   250 ден.
   со ДДВ