Нашето последно кафе
   Нашето последно кафе

   Нашето последно кафе

   Напиши рецензија (0)
   199 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Коста Петров

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-269-0

   Година на издавање: 2014

   Број на страни: 136

   Димензии: 140/205

   Корица: мека

   Јазик: МК

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Ова е книга за сите борци. Книга за луѓето кои не се откажуваат. Книга за луѓето кои ја гледаат светлината и во најтемните моменти на животот.

   Од авторот на Се гледаме на врвот и Стравот, ни доаѓа уште една книга која ќе нè соочи со себе, со сопствените стравови, изговори, самонаметнати граници и откажувања, но и ќе ни покаже како да ги ослободиме своите потенцијали и да го достигнеме личниот максимум. 

   Затекнат од загубата на многу блиска личност и соочен со кршливоста на животот, Петров решава да напише книга-обраќање, како потсетување дека животот се живее, а не се случува. Оваа книга е силно освестување за да се разбудиме и да не го земаме животот здраво за готово, туку од него да направиме искуство вредно за живеење, приказна вредна за споделување, живот по наша мера. Споделувајќи ги своите животни искуства, иницијациски предизвици, мисли и размисли, авторот ни раскажува како да се соочиме со парализирачкиот страв и со предизвиците што ни ги сервира животот, како да се справиме со луѓето кои нè повредуваат... Како да не се откажуваме од своите соништа, да го најдеме мирот и да направиме подобра верзија од себе.

   Правилото е едноставно. Ништо во нашите животи нема да се промени ако не се промениме себеси.

   1506
   110 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Нашето последно кафе

   16 други производи во иста категорија:

   Нашето последно кафе

   199 ден.
   со ДДВ