Нож
   Нож

   Нож

   Напиши рецензија (0)
   500 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Ју Несбе

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 9786082307336

   Година на издавање: 2020

   Број на страни: /

   Димензии: 125/195

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Пред својот педесетти роденден, Хари Хуле живее како во најлошите времиња. Рахела, единствената жена која ја сакал, го исфрла од дома. Ја губи работата на Полициската академија и се враќа во Одделението за крвни деликти, но работи на стари, неважни случаи. Згора на сѐ, серискиот силувач и убиец Свејн Фине излегува од затвор и се заканува дека ќе му се одмазди на тој што го пратил таму и кој во меѓувреме го убил син му.

   Во своето алкохолно бунило, Хари очекува остварување на својот најголем кошмар – кобен напад на неговото семејство. И кога едно утро целиот во крв се буди од морничавиот мамурлак, сфаќа дека кошмарот станал реалност.

   Нож е можеби најдобриот роман од исклучителниот серијал на Ју Несбе. Моралните дилеми ќе ве потсетат на Достоевски, пресвртите ќе ве остават без здив, некои дијалози ќе ве насмеат, а напнатоста не попушта ни за миг. Нож е една од ретките големи книги за кои никој не би помислил дека требало да бидат скратени макар за една страница.

   Волстрит џорнал

   Дали некој умее да создава позлокобни злосторници од Ју Несбе?... Не, не можам да се сетам на друг од чии приказни ме полазуваат толку морници.

   Њујорк тајмс ривју

   1847
   110 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Нож

   16 други производи во иста категорија:

   Нож

   500 ден.
   со ДДВ