Папокот на светот
   Папокот на светот

   Папокот на светот

   Напиши рецензија (0)
   340 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Венко Андоновски

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-495-3

   Година на издавање: 2017

   Број на страни: 345

   Димензии: 125/195

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   ЧЕТИРИНАЕСЕТТО ИЗДАНИЕ НА КУЛТНИОТ РОМАН НА ВЕНКО АНДОНОВСКИ

   Романот се состои од вовед, наводно напишан од братот на извесен В., на кој се надоврзуваат книгата „Папокот на светот“ (манускриптот на романот), книгата „Исход“ и книгата „Светлина“ (Записите од дневникот), по кои следува поговор од книжевниот теоретичар Венко Андоновски. Првата книга напишана на псевдоархаичен јазик се одигрува во IX век и би можел да се означи како некој вид филозофски крими роман во ековски манир; додека во вториот дел, во „Дневникот“, една љубовна сторија во Југославија во втората половина на ХХ век ги пресликува случувањата од првиот дел.

   1651
   110 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Папокот на светот

   16 други производи во иста категорија:

   Папокот на светот

   340 ден.
   со ДДВ