Вилино
   Вилино

   Вилино

   Напиши рецензија (0)
   300 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Винка Саздова

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-6810

   Година на издавање: 2019

   Број на страни: 259

   Димензии: 125/195

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Зошто остануваш во зандана

   кога вратата е ширум отворена?

   Руми

   Како се случува оние што се љубеле верно како дрвото и сенката, како дрвото и огнот, да станат туѓинци во иста постела и дневна соба?

   Жесток роман за повикот на слободата и стравот од неа, и за доброволното ропство во „сигурните“ брачни води. Видан – Огнена – Тони: семеен триаголник на двајца отуѓени сопружници и нивниот син. Потресна приказна за тоа како најблиските што се сакале влегуваат во магичниот круг на повредување на другиот. Книга полна источни мудрости и мистична филозофија. Роман богат со психолошки и до нијанса извајани машки и женски ликови, со што се потврдува мајсторството на авторот покажано и во претходните романи. Префинета симболика на детали, прекогниции, соништа, сеизмографски треперења на душата. И роман терапија: ведриот женски лик на Вили од идиличното Вилино, спротивставено на градот како дувло на страстите.

   Венко Андоновски

   Вилино е лек.

   Митрополит Методиј Златанов

   1803
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Вилино

   16 други производи во иста категорија:

   Вилино

   300 ден.
   со ДДВ