Понекогаш доаѓа среќа
   Понекогаш доаѓа среќа

   Понекогаш доаѓа среќа

   Напиши рецензија (0)
   250 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Винка Саздова

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 9786082301389

   Година на издавање: 2013

   Број на страни: 301

   Димензии: 140X205

   Корица: мека

   Јазик: МК

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Младата Гора е заплеткана во необични сестрински односи со Ведра. Давид по разводот опсесивно се врзува за своето синче. Средбата меѓу девојката и зрелиот човек навестува љубов, но не им ги олеснува животите. Во насловот се насетува среќен крај, ама до него треба да се стаса низ многу пречки, болни интимни соочувања и преиспитувања… низ созревање.Овој роман само навидум се движи по еднонасочен колосек. „Попатните станици“ го прават богат и слоевит, непредвидлив, возбудлив… (...Љубовта те прави свесен за неименливиот недостиг...)

   „Оваа загадочна исповед во нашите раце не е љубовен роман. Или барем не претендира да биде. Таа ги допира најранливите места на нашата склоност да се приврзуваме за сенките и одблесоците на она што замислуваме дека сме. Местата каде што започнува секое наше суштинско прогонство... и, одново пронаоѓање.“отец Методиј Златанов

   1444
   110 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Понекогаш доаѓа среќа

   16 други производи во иста категорија:

   Понекогаш доаѓа среќа

   250 ден.
   со ДДВ