Среќните луѓе читаат и пијат кафе
   Среќните луѓе читаат и пијат кафе

   Среќните луѓе читаат и пијат кафе

   Напиши рецензија (0)
   320 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Ањес Мартен-Лиган

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-601-8

   Година на издавање: 2019

   Број на страни: 196

   Димензии: 140/210

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Сопруга, мајка и сопственичка на кафе-книжарницата Среќните луѓе читаат и пијат кафе во Париз, се чини дека Дијан има совршен живот. Но ненадејно ќе ги изгуби саканиот сопруг и ќерката и сè одненадеж застанува. Сè освен нејзиното срце, кое и натаму упорно и болно чука. Изгубена во спомените, таа повеќе не знае како да живее...

   По една година ќе ги шокира семејството и пријателите одлучувајќи да се пресели во едно село на ирскиот брег. Конечно решена повторно да го изгради својот живот – сама. Таму ќе го запознае Едвард, таинствениот фотограф од соседството. Ќе си дозволи ли повторно да сака? Ќе го надвладее ли стравот дека со новата љубов ќе ги изневери саканите кои веќе ги нема?

   „Трогателна приказна со многу дијалози која со лесен стил и со многу топлина и разбирање зборува за тоа дека можеме да ги преживееме и најтешките животни моменти.“ Ле паризјен

   1753
   110 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Среќните луѓе читаат и пијат кафе

   16 други производи во иста категорија:

   Среќните луѓе читаат и пијат кафе

   320 ден.
   со ДДВ