Твојот втор живот започнува кога ќе сфатиш дека имаш само еден
   Твојот втор живот започнува кога ќе сфатиш дека имаш само еден

   Твојот втор живот започнува кога ќе сфатиш дека имаш само еден

   Напиши рецензија (0)
   320 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Рафаела Жордано

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-625-4

   Година на издавање: 2019

   Број на страни: 200

   Димензии: 140/210

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Што да правиш кога одеднаш ќе се најдеш заглавен во стапицата на секојдневната рутина, кога ќе сфатиш дека животот веќе не ти носи радост? Имаш навидум сè што ти е потребно, но нешто недостига, нешто суштинско што го први животот убав, интересен, неповторлив...

   Во еден таков преломен момент Камиј, хероињата на овој волшебен роман, среќава необичен човек со уште понеобично занимање: рутинолог. Од него таа повторно ќе ја открие мудроста на вистинските избори, на заборавањето и прошката. Зашто „животот е како летачки балон што се издига со помош на топол воздух. За да се искачиш повисоко, треба да умееш да се ослободиш од товарот и да исфрлиш преку оградата сѐ што ти пречи да се кренеш“. Постепено, тој ќе ја поттикне обесхрабрената Камиј да се осмели да си постави големи соништа. И да тргне кон нивно остварување. Зашто не е најстрашно да не успееш. Најстрашно е да не се ни обидеш!

   Со теоријата на мали чекори, тој ќе ја поведе по патот на самопрочистувањето и самооткривањето, за да проникне повторното во љубовта и чудото на постоењето.

   „Рафаела Жордано нè учи како да излеземе од зачмаеноста и повторно да се вљубиме во животот!“ Мадам Фигаро

   1760
   110 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Твојот втор живот започнува кога ќе сфатиш дека имаш само еден

   16 други производи во иста категорија:

   Твојот втор живот започнува кога ќе сфатиш дека имаш само еден

   320 ден.
   со ДДВ