Еден од нас лаже
   Еден од нас лаже

   Еден од нас лаже

   Напиши рецензија (0)
   450 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Карен М. Мекманус

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-698-8

   Година на издавање: 2020

   Број на страни: 295

   Димензии: 140/210

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Можете ли да го откриете убиецот?

   На дополнителна настава како казна затоа што носеле мобилни телефони на часот се повикани петмина ученици: паметната и вредна Бронвин која треба да го продолжи школувањето на Јејл; Ади, типична убавица и совршена девојка на Џејк; Купер, играч на бејзбол со голема спортска кариера на повидик; младиот престапник Нејт кој е на условна казна и Сајмон, одметник и основач на блог во кој ги открива тајните на своите соученици. Но кога од училницата живи ќе излезат само четворица, се отвора кругот на присилни пријателства, тајни и разоткривања – сѐ со цел да се пронајде убиецот на Сајмон.

   Наивната приказна се претвора во застрашувачки и напнат трилер. Тркалото на вистината полека се врти – соочување со сопствените стравови, храброст да се признае личната вина и да се открие чуваната тајна под притисокот на созревањето.

   Сите кријат нешто од очите на јавноста. Прашање е на што сѐ е подготвен секој од нив за да ја сочува сопствената тајна.

   „Неверојатните пресврти и исклучителните ликови придонесуваат за возбудлива авантура која ќе ја проголтате во еден здив.“ – Гардијан

   1822
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Еден од нас лаже

   16 други производи во иста категорија:

   Еден од нас лаже

   450 ден.
   со ДДВ