Калуѓерот што го продаде своето Ферари
   Калуѓерот што го продаде своето Ферари

   Калуѓерот што го продаде своето Ферари

   Напиши рецензија (0)
   380 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Робин Шарма

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 9786084577102

   Година на издавање: 2009

   Број на страни: 210

   Димензии: 140X205

   Корица: мека

   Јазик: МК

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Калуѓерот кој го продаде своето ферари е приказна за Џулиен Ментлу, врвен адвокат, чиј неизбалансиран начин на живот ќе го доведе скоро до фатален инфаркт во преполната судница. На физичкото пропаѓање му следи духовна криза, која ќе го натера да размисли за својот живот и да побара одговор на најважните животни прашања. Со надеж дека ќе најде среќа и исполнување, заминува на едно необично патување. Запознавајќи една стара култура открива моќен начин како да го ослободи потенцијалот на својот ум, тело и душа и како да живее со повеќе страст, смисла и мир. Брилијантна мешавина на источната духовна мудрост и острите западни принципи за успех, оваа инспиративна приказна чекор по чекор ни го посочува патот до похрабар и поизбалансиран живот, живот исполнет со изобилство и радост. „Ништо помалку од сензационалност. Оваа книга ќе го благослови вашиот живот.“ Марк Виктор Хенсен, коавтор на книгата Мевлем за душата „Забавна, фасцинантна, имагинативна авантура полна со мудрост која може да го збогати и унапреди животот на секој поединец.“ Брајан Трејси, автор на книгата Најголемиот подвиг „Забавна книга која ќе го измени вашиот живот.“ Илејн Ст. Џејмс, автор на книгите Поедностави го својот живот и Внатрешна едноставност „Маѓична приказна, поучна и забавна истовремено“ Паоле Коелјо, автор на Алхемичарот

   1381
   98 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Калуѓерот што го продаде своето Ферари

   16 други производи во иста категорија:

   Калуѓерот што го продаде своето Ферари

   380 ден.
   со ДДВ