Последниот чај
   Последниот чај

   Последниот чај

   Напиши рецензија (0)
   250 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Винка Саздова

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 9786084577577

   Година на издавање: 2010

   Број на страни: 320

   Димензии: 125x195

   Корица: мека

   Јазик: МК

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Од далеку ли доаѓате?, ме прашува.

   - Не од блиску, од многу блиску.

   Сомничаво ја ниша главата. Со авион не се доаѓа од близу, сака да каже, ама премолчува.

   - Долго ли бевте на пат?

   - Не бев на пат.

   - Туку… - Бев дома.

   - А сега, кај одите?

   - Дома.

   - Ништо не разбирам, вели подналутено и гласно ја пушта музиката.

   Спакувај се и замини! Каде? Што е можно подалеку. Зошто? За да дознаеш. Што? Не прашувај. Одважи се и тргни! Можеш ли!? Ако може жената од Последниот чај можеш и ти. Препушти ѝ се да те одведе до Тара, Елена, Савита, Џиду, Тарун, Самир... до самиот тебе. Последниот чај ги отвора нашите сопствени приказни. Нè охрабрува да се соочиме со нив и да ги прифатиме такви какви што се, убави или грди, сеедно.

   Ова е роман во кој понекогаш и една единствена реченица е голема приказна врз која се останува долго време. Толку долго колку што е потребно таа да се спои со личната приказна на оној што ја чита. Сочувствителен. Љубовен. Нежен, а цврст. Меко што зборува за груби болки и вистини, покажувајќи како се исцелуваат и претвораат во спокојство.

   1291
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Последниот чај

   16 други производи во иста категорија:

   Последниот чај

   250 ден.
   со ДДВ