Моторна косилка Atlas 4011 T
   Моторна косилка Atlas 4011 T

   Моторна косилка Atlas 4011 T

   Напиши рецензија (0)
   19.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Серија Атлас на Villager косилките е наменета за хоби корисници. Голем избор на ширини на сечење, типови на погони и мотори ќе ги задоволат потребите на секој корисник. Оваа серија косилки можеби најдобро ја илустрира разновидноста на понудата што Villager им ја дава на своите клиенти.

   Нови Villager Euro 5 мотори Т-серија: 

   Нова конструкција на моторот

   Помалку издувни гасови

   Поголема зафатнина на моторот

   Помала потрошувачка на гориво

   Функции:

   Косење

   Колекција

   Мелење

   Странично исфрлање

   Препорака:

   Користете масло од Villager 4T

   Користете сет за промена на маслото

   2 години гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Мотор: Бензински

   Погон: Туркачки

   Површина за косење :1100 m²

   Тип на мотор: T6 OHV

   Капацитет на моторот:146 cm³

   Јачина на моторот:2.6 kW (2800 rpm)

   Ширина на косење: 457 mm

   Висина на косење: 25 – 75 mm (7 нивоа, централно)

   Дијаметар на предната / задната точка :178 mm / 203 mm

   Тип на куќиште : Челично

   Големина на собирачот: 60 l

   Тежина: 32.8 kg

   Линија на производот: Orange edition

   atlas4011
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Моторна косилка Atlas 4011 T

   15 други производи во иста категорија:

   Моторна косилка Atlas 4011 T

   19.000 ден.
   со ДДВ