• Ново
  Iskra LM51M Бензинска косилка за трева
  Iskra LM51M Бензинска косилка за трева
  Iskra LM51M Бензинска косилка за трева

  Iskra LM51M Бензинска косилка за трева

  Напиши рецензија (0)
  17.490 ден.
  18.990 ден.
  Заштеди 1.500 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 2,6 kW

  • За тревници до: 1600 м²

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации за Iskra LM51M Бензинска косилка за трева

  • Волумен на моторот: 139 cm3

  • Моќност: 2,6 kW

  • Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута

  • Тип на моторот:  OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН

  • Воздушно ладење на моторот

  • Режим на возење: на притискање

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л

  • Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm

  • 3 позиции за прилагодување на висината

  • Максимална ширина на сечењето: 510 mm (20 ")

  • тркала на лежиште:

      • Преден 178 мм (7 ")

      • Задна 178 мм (7 ")

  • За тревници до: 1600 м²

  • Димензии на пакувањето (во мм): 745 (L) x 535 (W) x 380

  • Нето тежина: 24 кг

  • Бруто тежина: 26 кг

  • 24 месеци гаранција

  3830042562788
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra LM51M Бензинска косилка за трева

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra LM51M Бензинска косилка за трева

  17.490 ден.
  18.990 ден.
  Заштеди 1.500 ден.
  со ДДВ