• Ново
  Iskra HG48SMH-B Бензиска косилка за трева
  Iskra HG48SMH-B Бензиска косилка за трева

  Iskra HG48SMH-B Бензиска косилка за трева

  Напиши рецензија (0)
  22.999 ден.
  23.999 ден.
  Заштеди 1.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 2,8 kW

  • За тревни површини до: 1600m2

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации на Iskra HG48SMH-B Бензиска косилка за трева

  • Kапацитет  на моторот: 170,1 cm3 
  • Моќност: 2,8 kW (3.8 КС)
  • Вртежи во празно: 3000 врт / мин
  • Начин на возење: самооден
  • Тип на мотор: четворо тактен
  • Воздушно ладење
  • Резервоар за масло: 1,6 L
  • Резервоар за нафта: 0,55 L
  • Регулација на висината на сечење: 20-75 mm
  • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
  • Максимално  сечење  во ширина: 480 mm (19 ")
  • Тркала: Пред 178 mm (7 ") Задна 254 mm (10")
  • За тревни површини до: 1600m2
  • Тежина на апаратот: 36 кг
  • 24 месеци гаранција

  3830042562764
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG48SMH-B Бензиска косилка за трева

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra HG48SMH-B Бензиска косилка за трева

  22.999 ден.
  23.999 ден.
  Заштеди 1.000 ден.
  со ДДВ