• Ново
  Iskra HG51SMH-B Бензинска косилка за трева
  Iskra HG51SMH-B Бензинска косилка за трева

  Iskra HG51SMH-B Бензинска косилка за трева

  Напиши рецензија (0)
  22.999 ден.
  23.999 ден.
  Заштеди 1.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 2,8 kW

  • За тревни површини до: 1600m2

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA HG51SMH-B Бензинска косилка за трева

  Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,

  ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

  • Зафатнина на моторот: 173 cm3
  • Моќност: 2,8 kW (4 КС)
  • Оптоварување брзина: 2800 вртежи / мин
  • Тип на мотор: четири-тактен ohv 
  • Воздушно ладење на моторот
  • Стил на возењето: самоодна
  • Волумен на резервоарот: 1.2 L
  • Волумен на резервоарот за масло: 0.6 L
  • Регулирање на висината на сечење: 25-80 mm
  • 8 позиции подесување на висината (централно)
  • Максимална сечење ширина: 510 mm 
  • Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 ")
  • Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
  • Кутија за трева: 62 L
  • За тревници до 1600 m2
  • Димензии на кутија (во mm): 835 (Д) x 570 (Ш) x 500 (В)
  • Нето тежина: 38,5 kg
  • 2 години гаранција

  3830042567943
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG51SMH-B Бензинска косилка за трева

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra HG51SMH-B Бензинска косилка за трева

  22.999 ден.
  23.999 ден.
  Заштеди 1.000 ден.
  со ДДВ