• Ново
  Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка
  Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка
  Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка

  Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка

  Напиши рецензија (0)
  34.990 ден.
  36.990 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 2,8 kW

  • Палење на електричен мотор (E-START)

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации на Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка

  • Зафатнина на моторот: 170,1 cm3

  • Моќност: 2,8 kW

  • Брзина на мирување: 2800 вртежи во минута

  • Тип на мотор: четиритактен (RV170-S)

  • Воздушно ладење на моторот

  • Палење на електричен мотор (E-START)

  • Режим на возење: самоодни

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,0 L

  • Капацитет на сад за масло: 0,55 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 510 mm (20")

  • Тркала со лежишта:

      • Преден 203 mm (8")

      • Заден 279 mm (11")

  • Волумен на корпа за трева: 62L

  • Димензии на пакетот (ч mm): 830 (L) x 570 (Ш) x 500 (В)

  • Нето тежина: 34,5 kg

  • Бруто тежина: 37,5 kg

  • 24 месеци гаранција

  3830076850615
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка

  34.990 ден.
  36.990 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ