• Ново
  Iskra HG53SMH-B Бензиска косилка за трева
  Iskra HG53SMH-B Бензиска косилка за трева

  Iskra HG53SMH-B Бензиска косилка за трева

  Напиши рецензија (0)
  27.990 ден.
  29.990 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 3,2 kW

  • За тревници до: 1800 м²

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации на самоодна бензинска косилка Iskra HG53SMH-B 

  • Волумен на моторот: 173 cm3

  • Моќност: 3,2 kW

  • Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута

  • Тип на моторот:  OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН

  • Воздушно ладење на моторот

  • режим на возење: самоодна

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л

  • Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm

  • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)

  • Максимална ширина на сечењето: 530 mm (21 ")

  • тркала на лежиште • Преден 178 мм • Заден 254 mm (10 ")

  • Обем на корпа за трева: 62L

  • За тревници до: 1800 м²

  • Димензии на пакувањето (во мм): 850 (L) x 580 (W) x 500 

  • Нето тежина: 37,8 кг

  • Бруто тежина: 40 кг

  • 24 месеци гаранција

  3830042560074
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG53SMH-B Бензиска косилка за трева

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra HG53SMH-B Бензиска косилка за трева

  27.990 ден.
  29.990 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ