• Ново
  Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор
  Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор

  Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор

  Напиши рецензија (0)
  38.990 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 3,5 kW

  • За тревници до: 1800 м²

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации на Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор

  • Волумен на моторот: 189 см3

  • Моќност: 3,5 kW

  • Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута

  • Тип на моторот: ЧЕТИРИ ТАКТЕН мотор (Јамаха)

  • Воздушно ладење на моторот

  • режим на возење: самоодна

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,0 L

  • Капацитет на резервоарот за нафта: 0,6 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm

  • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)

  • Максимална ширина на сечењето: 530 mm (21 ")

  • тркала на лежиште:• Преден 178 мм  • Заден 254 mm 

  • Обем на корпа за трева: 62L

  • За тревници до: 1800 м²

  • Димензии на пакувањето (во мм): 840 (L) x 580 (W) x 500

  • Нето тежина: 37,2 кг

  • Бруто тежина: 40 кг

  • 24 месеци гаранција

  3830042565567
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - Yamaha мотор

  38.990 ден.
  со ДДВ