• Ново
  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка
  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка
  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка
  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка

  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка

  Напиши рецензија (0)
  29.999 ден.
  32.999 ден.
  Заштеди 3.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 4,0 kW

  • За тревници до: 1600 m²

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации на Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка

  • Зафатнина на моторот: 209 cm3

  • Моќност: 4,0 kW

  • Брзина на мирување: 2800 вртежи во минута

  • Тип на мотор: четиритактен OHV

  • Воздушно ладење на моторот

  • Режим на возење: самоодни

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,2 L

  • Капацитет на сад за масло: 0,5 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 510 mm

  • Функција за мулчирање

  • Тркала со лежишта:

      • Предна 203 mm (8")

      • Заден 279 mm (11")

  • Волумен на корпа за трева: 62L

  • Приклучок за градинарско црево

  • За тревници до: 1600 m²

  • Димензии на пакетот (ч mm): 920 (L) x 620 (Ш) x 500 (В)

  • Нето тежина: 33,5 kg

  • Бруто тежина: 37 kg

  • 24 месеци гаранција

  3830076850622
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка

  15 други производи во иста категорија:

  Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка

  29.999 ден.
  32.999 ден.
  Заштеди 3.000 ден.
  со ДДВ