Бензиски тример BC 1250 S
   Бензиски тример BC 1250 S

   Бензиски тример BC 1250 S

   Напиши рецензија (0)
   9.990 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   BC 1900, BC 1250 и BC 900 ја сочинуваат „Основната“ серија на моторни косилки Villager®. Сите три модели се идентично дизајнирани (кардан, карданова цевка, менувач, парапет, ремен, свилена глава, нож со три нозе, итн.), со што се овозможува универзалност на деловите и лесно одржување. Единствената разлика меѓу нив е моторите од кои се напојуваат. Најкраткиот опис за BC 1900 S, BC 1250 S и BC 900 S би бил: „Пристапност, сигурност и едноставност“.

   Функции: Основен модел

   Препорака: Користете мешавина од гориво и масло од Villager 2T во сооднос 40:1 (2,5%)

   1 година гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Тип на мотор:Двотактен, воздушно ладење

   Зафатнина на мотор:32.6 cm³

   Број на вртежи :6500 rpm

   Јачина на моторот:0.9 kW

   Зафатнина на работна површина:415 mm

   Зафатнина на ножот :255 mm

   Систем на пренос:Кардан

   Тип на карданска цефка:Алуминиумска

   Дијаметар на карданската цефка:28 mm

   Тип на рачка:Bike рачка

   Тип на ремен:Ергономски ремен

   Тежина:7 kg

   18390
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Бензиски тример BC 1250 S

   8 други производи во иста категорија:

   Бензиски тример BC 1250 S

   9.990 ден.
   со ДДВ