• -1 000 ден

Xiaomi JIMMY JV53 LITE Безжична правосмукалка - сина

Овој пат на семејството Jimmy се придружи и моделот JV53 Lite – безжична правосмукалка која, како и нејзините претходници, нуди едноставно користење без кабли и максимален комфор за време на чистењето, особено ако треба да исчистите поголем простор или повеќе катови.

Високо ефикасен мотор

Новата JV53 Lite работи со помош на мотор на 100.000 вртежи/мин и вшмукувачка моќ до 125 AW за дури 55% поголема ефикасност при работењето. Се карактеризира со двоциклонски начин на елиминирање на прашината со моќ од 20 kPa и проток на воздух од od 1 м³ / мин. кој доаѓа со HEPA филтерот. Филтерот може да филтрира до 99,97% честички прашина со големина од 0,3 микрони. На тој начин, обезбедува целосно чист воздух за целото семејство.

За чистење влакна и помали честички прав

Вашиот нов сојузник во чистењето на куќата или на некои предмети опремен е со цилиндрична главна четка составена од тврди и меки влакна. Освен што елиминира нечистотија, поситни и покрупни честички од подот или тепихот, овозможува и полирање на подот. Со помош на иновативната структура, може да ги елиминира сите видови на влакна без притоа истите да се заплеткаат околу четката или валјакот.

Лесна и едноставна за употреба

Ергономски дизајнираната четка од 65 степени и тежината од 1,46 килограми овозможува попријатно чувство при чистењето, при што не се оптеретува воопшто вашиот рачен зглоб. Истовремено ќе исчистите значителна површина со минимален напор. По секое чистење, едноставно отворете го и исчистете го резервоарот за прашина со едно притискање на копчето. Со цел да се поедностават домашните обврски, во пакувањето ќе најдете четка 2 во 1 за тапациран мебел и четка 2 во 1 за агли и потешки достапни места.

Беспрекорна автономија

Правосмукалката опремена е со 5 литиумски батерии од 2,5Ah, кои заедно генерираат 54Wh електрична енергија или овозможуваат до 45 минути работа при подесен нормален начин на работа. Тоа е доволно за да се исчисти простор со површина до 350 м².

370972
5 производи

Технички податоци

Боја
Сина
Модел
JV53 Lite
Тежина
1,46кг
Батерија
6x2500mAh
Моќ
125AW
Пакетот содржи
главна моторизирана четка, додаток за отвори 2во1, четка за тапациран мебел 2во1
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

11 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.