Листа на производи од бренд Xiaomi

Xiaomi Yesoul G1 Max Elephant 32” Статичен...

Цена 39 990 ден
5 На залиха

Тивок велосипед за вежбање Yesoul G1 Max Elephant на Xiaomi со екран.

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг

во удобноста на вашиот дом. Yesoul S3 е совршен додаток за кардио вежби дома.

Mi Vacuum Cleaner G9

Цена 12 390 ден
Распродадено

Батерија: 2500mAh (typ)

Димензии: 1286 x 214 x 256mm

Волтажа: 25.2V

Тежина:3.8 kg

Моќност: 400W

Големина на резервар за прашина: 0,6 литри

Времетраење на работа: до 60мин. (зависно од кој режим на работа се користи)

Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за...

Цена 27 990 ден
2 На залиха

0.5-6 км/ч, дизајн на преклоп, алуминиумска легура, рачен и автоматски начин на работа, тежина до 100 килограми | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 1 години гаранција

Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка

Цена 15 990 ден
Распродадено

Вшмукувачка моќ од 2500Pa, суво и влажно чистење, голем капацитет на батерија од 5200mAh | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција 

Xiaomi Yesoul M1 – Статичен велосипед (бел)

Цена 19 990 ден
2 На залиха

Магнетен систем за отпор, држач за телефон или таблет, ергономски и елегантен дизајн, тркалца за лесно преместување | Брза и бесплатна испорака од магацин во Македонија | 1 година гаранција

Xiaomi KingSmith WalkingPad WR1 – Фитнес веслач...

Цена 43 990 ден
2 На залиха

Паметен фитнес веслач со Bluetooth поврзување, држач за смартфон/таблет, лесно склопување и складирање, тркалца за лесен пренос | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 1 година гаранција

2 x Xiaomi Mi Air Purifier 3H - Прочистувач на...

Редовна цена 25 980 ден Цена 14 999 ден
Распродадено

Два прочистувачи на воздух со модерен дизајн и паметно поврзување со телефон или таблет. Прочистува од PM честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии | Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 годинa | Бесплатна и брза достава за 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Smart Air Purifier 4 EU - Прочистувач на...

Цена 13 749 ден
46 На залиха

Екран кој ја прикажува моменталната состојба на воздухот во собата, трослоен филтер | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 1 годинa гаранција | EУ верзија

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite EU -...

Редовна цена 12 390 ден Цена 9 390 ден
12 На залиха

Екран кој ја прикажува моменталната состојба на воздухот во собата, трослоен филтер | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 1 годинa гаранција | EУ верзија

Mi 2K Gaming Monitor 27 EU

Цена 22 990 ден
10 На залиха

Mi 2K Gaming Monitor 27 EU

Екран за играње 27 инчи

Препорачана резолуција: 2560 × 1440

Резолуција: 2560 × 1440

Брзина на реакција: 1ms (IMBC), 4ms (GTG)

Стапка на освежување: 165Hz

Спектар на бои: 95% DCI-P3, 100% sRGB

16.7 милиони бои HDR: VESA Display

HDR™ 400 Контраст: 1000:1 (TYP)

Номинална моќност: 35W (TYP), 75W макс.

Dot pitch 0.2331 (H) × 0.2331 (V)

Работна температура: 0°C до 45°C

Тежина: 6.53кг

Димензии: 609.44× 200.00× 461.25mm | 

Гаранција: 1 година

Mi Vacuum Cleaner G10 Mop Kit

Цена 850 ден
10 На залиха

Комплетот Xiaomi правосмукалка G10 ви овозможува лесно да ги одржувате вашите дрвени подови чисти и безбедни. Доаѓа во пакување од две перничиња за џогер и четири диспензери за вода. Влошките за џогер со микрофибер ги одржуваат вашите подови чисти и безбедни од бактерии. Лесно се прицврстува на вашиот Xiaomi Mi Vacuum Mop G10 и исто толку лесно може да се замени. Дозерот за вода доаѓа со подлога отпорна на истекување за дополнителна безбедност.

Mi Vacuum Cleaner Mini EU

Цена 3 068 ден
8 На залиха

Рачна правосмукалка.

Тргнете ја прашината со еден клик.

Лесна со компактни димензии.

Мулти функциски врвови.

Тежина:0.5 kg

Моќност на вшмукување:13,000 Pa

88,000 rpm електричен мотор

Моќност: 120W

Димензии:267  х 55 х 55mm

Тежина:0.5кг

Вшмукувачка моќ: 13000Pa

Брзина на мотор: 88,000rpm

Има два типа на работење, максимално време на работење е 30 минути

Гаранција: 1 година

Mi Vacuum Cleaner Light EU

Цена 7 890 ден
10 На залиха

Mi Vacuum Cleaner Light е лесна правосмукалка, тежи само 1,2 кг. 

Може да се користи и како рачна и како исправена правосмукалка. 

Четката за подот со посебен мотор и мека четка ги чисти сите подови и теписи темелно, но нежно. 

Со времетраење од 45 минути и две нивоа на вшмукување, агилната безжична правосмукалка може да го исчисти целиот ваш дом. 

Друга практична карактеристика е тоа што корпата за собирање и 3-фазниот филтер систем може лесно да се отстранат и да се мијат по потреба.

Моќност: 220W

Капацитет на батерија: 2500 mAh

Времетрање на работење: 45 мин, (со стандард режим на работење), 13 мин (со максимален режим на работење)

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum-Mop2 PRO+EU

Цена 25 990 ден
Распродадено

Xiaomi Vacuum Mop 2 Pro + 

Тежина: 3.7 kg

Висина :8.2 cm

Ширина 353 mm

Капацитет на садот за прашина: 550 ml

Капацитет на садот за вода: 250 ml

Моќност на шмукување: 3000 Pa

Совладува пречки високи до 2 цм

Капацитет на батеријата: 5200 mAh

Со стандарден режим на работа може да работи 180 минути и да исчисти 240 ㎡

сензор за судир

сензор за пад

навигација VSLAM + TOF 3D технологија за детекција на пречки

авто-вчитување на површина – визуелна навигација 4.0

автоматско позиционирање

Google , Alexa поддршка, следење на напредокот на чистење

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite EU

Цена 14 890 ден
9 На залиха

Роботска правосмукалка Mi Vacuum Robot Mop 2 Lite  

Времетраење на полнење: 60 минути

Времетраење на работење: 120 минути

Вкупно 25 прецизни сензори.

Капацитет на батерија : 2500 mAh /  2600 mAh (номинален капацитет)

Моќност: 35 W

Моќност на вшмукување: 2200 Pa

Резервоар за прашина: 450ml

Висина на искачување: 2cm

Сензори кои помагаат при судир со пречки.

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum-Mop 2 EU

Цена 20 790 ден
8 На залиха

Powerful suction of 2700Pa - Persistent, powerful, instant cleaning

Upgraded pressurized mopping - Effective mopping and efficient cleaning

Upgraded smart interactive features - Automatic zoning, cleans where you tell it to

Up to 110-minute battery life - Cleans your entire house with one charge

Upgraded Visual Navigation 4.0

Capable of crossing  obstacles up to 20mm

Full-coverage hex side brushes - efficient cleaning and fine dust removal

Super-dense 0.1 mm fibre main brush  reaches deep into crevices to sweep up dust

vSLAM, set up real-time map of the room with camera

Build the cleaning path

3200mAh large Capacity Lithium Battery

Schedule different area cleaning in different time

Cleaning mode: standard, quiet, max

Warrant: 1 year

Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra

Цена 32 500 ден
10 На залиха

Снага на вшмукување: 4000Pa / 46W

3D технологија за избегнување на препреки

Нова LDS ласерска навигација

голем капацитет на батерија од 5.200mAh

чисти до 240m2 на едно полнење

можност за автоматско празнење на садот за прашина

4 режими на вшмукување

три нивоа на проток на вода кај влажното чистење

премин преку препреки до 2 цм.

поддржува планирано чистење – преку апликација

WiFi: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz

 капацитет на садот за прашина: 550ml

напон: 14.4V

димензии: 353 x 350 x 98.8mm

тежина: 4.15кг

работи преку МI HOME апликација, поддржува OTA ажурирања

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro White EU

Цена 27 890 ден
10 На залиха

Роботска правосмукалка

Тежина – 3.6 kg

Висина – 81 mm

Ширина – 353 mm

Капацитет на садот за прашина 550 ml

-сензор за судир

-сензор за пад

-авто-вчитување на површина – визуелна навигација 4.0

-совладува пречки високи до 2 цм

-автоматско позиционирање

Капацитет на батеријата – 3200 mAh

Номинална моќност – 40 W

Станица за полнење: 19.8V /1A

Излезна струја : 14.4V

Google , Alexa поддршка, следење на напредокот на чистење 

Гаранција: 1 година

Xiaomi Scooter 3 300W Black Електричен тротинет

Цена 30 990 ден
10 На залиха

Максимална брзина:25km/h

Опсег:30 km

Тежина:13.2kg

Сопирање:eABS + задна диск сопирачка со двојна подлога

Моќност:300W

Тип на мотор:Brushless DC motor

Висина на возачот: 120cm-200cm

Максимална тежина на возачот:100kg

Време потребно за полнење:5.5h

Температура за работа:-10°C ~ 40°C

Гаранција: 1 година

Mi Window and Door Sensor 2

Цена 750 ден
10 На залиха

Mi Door and Window Sensor 2

Димензии: 34.0 x 32.7 x 14.5 mm

Функционална температура: -10°C to 50°C

Тип на батерија: CR2032 (веќе инсталирана )

Поврзување: Bluetooth 5.0 

Со лепење на производот на врата или прозорец, Mi Window и Door Sensor 2 го одредува статусот на отварање и затварање со помош на магнетна индукција. Откако ќе се поврзете преку Bluetooth, гледајте го статусот на уредот од вашиот паметен телефон во секое време и место.

Гаранција: 1 година

Mi Smart Plug (WiFi)

Цена 1 180 ден
Распродадено

Паметен приклучок

Димензии: 2.2 x 1.7 x 1.2 inches

Тежина: 0.14 lbs

Поврзување: Wi-fi и се контролира преку апликацијата „Mi App“

Функционира со: Android 4.4+ или IOS 9.0+

Гаранција: 3 месеци

Mi Motion Sensor

Цена 820 ден
10 На залиха

Сензор: Mi сензор за движење

Температура на боја: 2800к

Светлина: најниско 3lm, највисоко 25lm

Батерија: Висока поставка: околу 8 месеци, ниска поставка: околу 15 месеци

Напојување:3× AA батерии

Mi 360 Home Security Camera 2K Pro

Цена 3 280 ден
10 На залиха

Резолуција:1296p

Вид на камера:IP

Отвор:f/14

Меморија: MicroSD card (до 32GB)

Работи на температура од -10°C ДО 50°C

Поддржува: wifi, bluetooth

Работи со: Android 4.4+, iOS 9.0+

Гаранција: 1 година

Xiaomi Mi Scooter Essential - Електричен тротинет

Цена 21 890 ден
1 На залиха

Мултифункционална контролна табла, автономија до 15-20км, максимална брзина до 20км/ч | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција

Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер

Цена 6 190 ден
9 На залиха

1,64" AMOLED екран на допир, 280 x 456 пиксели, 326 PPI, 5ATM, 110+ спортски начини, автономија на батерија до 12 дена при стандарден начин на користење, SpO2 мониторинг на заситеност на крвта со кислород | Бесплатна испорака!

Соларен панел за Xiaomi IMILAB EC4

Цена 1 890 ден
Распродадено

Соларен панел за IP камера IMILAB EC4, фотоволтаичен панел, микро USB интерфејс, кабел 40cm, прилагодлив агол на навалување, ниво на заштита IP67, работна температура -20 до +60 °C.

Сет Xiaomi IMILAB EC4 сигурносна надзорна...

Цена 9 590 ден
Распродадено

Full HD 1080p, gateway, соларен панел, 2560 × 1440 pixel, 64GB, поврзување преку WiFi |Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 1 година гаранција

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro - црн -...

Цена 27 990 ден
5 На залиха

Моќ на вшмукување од 3000Pa, капацитет на батерија од 5200mAh, управување преку апликација | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 1 годинa гаранција

Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за...

Редовна цена 47 990 ден Цена 46 990 ден
Распродадено

Мотор од 918W, преклоп до 180 степени, трчање и пешачење 0.5-12 км/ч, brushless мотор, NFC, LED дисплеј | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција

Xiaomi Viomi V3 MAX - Роботска правосмукалка

Редовна цена 27 990 ден Цена 25 990 ден
Распродадено

2700Pa моќ на вшмукување, 5 мапи, 24 сензори | Официјални дистрибутери во Македонија  | Брза и бесплатна достава до дома | 2 години гаранција 

Xiaomi Redmi Buds 3 - Безжични слушалки

Редовна цена 2 990 ден Цена 2 690 ден
4 На залиха

Поврзување со Bluetooth 5.2, водоотпорни, сертификат за отпорност на прашина | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 6 месеци гаранција

Xiaomi Yesoul M1 – Статичен велосипед (црн)

Цена 19 990 ден
2 На залиха

Магнетен систем за отпор, држач за телефон или таблет, ергономски и елегантен дизајн, тркалца за лесно преместување | Брза и бесплатна испорака од магацин во Македонија | 1 година гаранција

Производот е додаен за споредба.