Маскара Мед ХЛ-Волумен е козмецевтски (фармацевтска класа на козметика) производ кој се двои од останатите декоративни маскари по тоа што има исклучителен негувачки и стимулативен ефект. Содржи ХЛ-Волумен формула за ефект на полни и истакнати трепки со значително зголемен волумен и густина.

Делува повеќенасочно:

- Ги негува и штити трепките, содржи благотворни состојки како пантенол, хијалурон, витамини Ц, Е, биотин и е погодна за осетливи очи и соодветна за нанесување додека се носат контактни леќи;

- Го стимулира растот и густината на трепките преку богатиот извор на аминокиселини од 3 различни пептиди и кератин во синергистичко дејство со екстрактот од црвена детелина, витамините и хијалуронот;

- Стимулира пигментација на трепките со помош на ацетил хексапептид-1 кој директно влијае на продукцијата на меланин;

- Дава интензивна црна боја и волумен на трепките без да ги слепува и не остава грутки.

Без парфем, без парабени и простагландини. Значително минимизирано количество на никел. Дерматолошки тестиран производ.

MASKARA1

Нема рецензии во овој момент.

други производи

2 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.