100% Whey Gold Standard 2270 g протеин Double Rich Chocolate
   100% Whey Gold Standard 2270 g протеин Double Rich Chocolate

   100% Whey Gold Standard 2270 g протеин Double Rich Chocolate

   Напиши рецензија (0)
   5.290 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Златен Стандард по кој се мерат сите останати протеини

   Whey протеинот е планетарно популарен кај сите активни личности поради својата брза апсорпција и богат аминокиселински профил кој нуди обнова и изградба на мускулатура после тренинг.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   100% Whey Gold Standard е протеинска мешавина која се состои највеќе од whey protein isolates (WPI), најквалитетниот и најчистиот облик на whey протеин кој постои. Покрај тоа содржи и Hydrowhey  - хидролизиран whey протеин кој е еден од најбрзо делувачките и најскапи облици на протеин и whey protein concentrate. Користејки ги whey protein isolate и hydrowhey соединети се 24гр брзоделувачки протеини кои инстантно обновуваат и ја градат мускулатурата со многу помала количина на масти, холестерол, лактоза и останати непотребни состојки во вкусните 100% Whey Gold Standard сервирања. Без сомнение ова е стандардот по кој сите останати се споредуваат.

   Без разлика дали сте на калориски рестриктивна диета каде целта ви е да согорите масти и да ја зачувате мускулатурата или сакате да качите на мускулна маса 100% Whey Gold Standard е протеинот за вас. Поради големата искористеност и малата калориска вредност протеинот е одличен како дел од исхрана за согорување масти и поради богатиот аминокиселински профил кој е далеку пред конкуренцијата ќе ви овзможи обнова и качување на квбалитетна мускулна маса.

   100% Whey Gold Standard е најпродаваниот и најнаградуваниот протеин во светот

   • голем удел на протеини: 24 гр по сервирање
   • содржи whey protein isolates (WPI)
   • содржи Hydrowhey - стратешки хидролизирани whey пептиди со мала молекуларна маса 
   • Aminogen и останати дигестивни ензими за поголема искористеност
   • преку 4g Глутамин по сервирање
   • Повеќе од 5g BCAA (Леуцин, Изолеуцин и Валин) во секое сервирање

   ИЗВЕСТУВАЊЕ:

   Проверете го вашиот Optimum Gold Standard 100% Whey преку декларацијата и оригиналната сметка. 

   Продуктот е најфалсификуваниот протеин. Се работи за храна затоа бидете сигурни што внесувате во вашето тело за да не ги нарушите вашите спортски цели и да го нарушите вашето здравје.

   Употреба:

   Во шејкер вметнете 250 - 300 мл вода (за подобра апсорпција) или млеко со ниска масленост (за подобар вкус) и растворете 1 сервирање (cca 29g) Gold Standard 100% Whey. Препорачано е да се користи 2 - 3 пати дневно по едно сервирање наутро, после тренинг или било кога сакате да го зголемите вашиот протеински внес.

   Збогатете го вашиот шејк со свежо или замрзнато овошје, путер од кикирики, ленено масло и останати состојки кои ќе го претворат вашиот шејк во високопротеински оброк.

   Одлично делува заедно и со останати продукти како креатин, глутамин, BCAA или јаглехидрати (декстроза, малтодекстрин и vitargo) и формира моќна комбинација за обнова и изградба на мускулна маса.

   *Препорачан калориски внес за просечна возрасна личност (8 400 kJ/2 000 kcal)

   Овој состав се однесува на Double Rich Chocolate вкусот и во останатите опции вредностите можат да варираат

   Состојки: Протеински бленд (изолат од протеин од сурутка* (емулгатор: соја лецитин), концентрат од протеин од сурутка*, хидролизиран изолат од протеин од сурутка*), обезмастено какао во прав, ароми, засладувач (ацесулфам K, сукралоза), комплекс на ензими: амилаза, протеаза, целулоза, бета–Д-галактоза, липаза. *од млеко.

   Информации за алергени: Содржи млеко. Може да содржи траги од глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

   ON00240
   14 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   100% Whey Gold Standard 2270 g протеин Double Rich Chocolate

   16 други производи во иста категорија:

   100% Whey Gold Standard 2270 g протеин Double Rich Chocolate

   5.290 ден.
   со ДДВ