Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26
   Електричен велосипед - ADO A26

   Електричен велосипед - ADO A26

   Напиши рецензија (0)
   63.990 ден.
   66.990 ден.
   Заштеди 3.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   500W, 12.5Ah, до 25 км/ч, гуми од 26'' | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 1 година гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Доколку сте во потрага по ново превозно средство со кое значително ќе заштедите на вашето секојдневно патување и движење низ градот, ви го претставуваме новиот модел на електричен велосипед ADO A26! Дизајниран е во стил на класичните MTB велосипеди. Се карактеризира со голема удобност при возењето, одлична брзина и автономија.

   Велосипедот се движи со помош на мотор со јачина од 500 W и батерија со капацитет од 12.5 Ah, која овозможува одлична автономија и брзина до 25 км/ч. A26 може да се користи на три различни начини и тоа механички, хибриден и 100% електричен погон.

   Со цел побезбедно кочење, диск кочниците поставени се напред и назад, а тркалата со големина од 26 инчи овозможуваат стабилно возење во различни услови.

   За дополнителна сигурност при возењето, A26 е опремен со предни амортизери, предно LED светло и задно рефлектирачко светло. Shimano менувачот е задолжен за седумте различни брзини.

   На предниот дел поставен е LED екран кој ги прикажува сите релевантни информации во врска со возењето.

   Напомена:

   Проверете го вашиот велосипед пред тргнување. Ако воочите дека недостасува некој дел, дека нема доволно батерија, дека гумите не се доволно напумпани, не го користете додека не се осигурате во неговата исправност.

   За време на чистењето исклучете го велосипедот, тргнете го полначот и заштитете го гумениот преклоп на полначот бидејќи протокот на вода може да доведе до оштетување. Никогаш не го чистете велосипедот под млаз или силен притисок вода, со алкохол, бензин или други корозивни средства.

   000537
   2 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Електричен велосипед - ADO A26

   16 други производи во иста категорија:

   Електричен велосипед - ADO A26

   63.990 ден.
   66.990 ден.
   Заштеди 3.000 ден.
   со ДДВ