Електричен Велосипед ADO D30C - Silver
   Електричен Велосипед ADO D30C - Silver
   Електричен Велосипед ADO D30C - Silver
   Електричен Велосипед ADO D30C - Silver

   Електричен Велосипед ADO D30C - Silver

   Напиши рецензија (0)
   93.490 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Одлични перформанси во комбинација со атрактивен и модерен дизајн.

   Се движи со помош на одличниот мотор со јачина од 250W и батерија со капацитет од 36V 10.4AH која овозможува автономија до 90км* и брзина до 25км/ч

   D30C може да го користите на два начини: механички односно класичен начин на возење велосипед и хибриден начин со помош на мотор.

   мотор 250W 42Nm, батерија 36V 10.4Ah, до 25км/ч, G drive 2.0, гуми од 27.5"

   Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 1 година гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   За што посигурно кочење, кочниците се поставени напред и назад, а гумите со големина од 27.5 инчи овозможуваат стабилност при различни услови на возење. За уште поголема удобност и сигурност, велосипедот е опремен со предни амортизери кои може рачно да се подесат и исклучат при возење по рамна површина или пак да се вклучат при возење на нерамни делови.

   Во комбинација со новиот ADO G-DRIVE 2.0 состав за интелигентивно препознавање, ADO C30S автоматски ќе ја прилагоди моќта на возење според средината во која се наоѓа корисникот.

   Исто така, велосипедот е опремен и со Shimano менувач со 9 различни преноси на брзина.

   Велосипедот се карактеризира и со HD LCD  екран кој ги покажува сите релевантни информации во врска со возењето. Опремен е и со предно LED светло и задно рефлектно светло. Под екранот се наоѓа и USB приклучок со чија помош може да го наполните вашиот мобилен телефон.

   Велосипедот издржува максимална носивост до 120 килограми.

   * Наведената автономија е постигната од страна на производителот при идеални услови со корисник со тежина од 70кг, на рамна површина и возење 15км/ч. Самата автономија на велосипедот зависи од начинот на користење, брзината, тежината на корисникот, површината, врста на терен, временски услови и сите останати услови кои би можеле да влијаат на возењето.

   Напомена!

   Пред секое возење проверете го вашиот велосипед. Доколку воочите дека недостасуваат делови, некаква оштета, празни гуми или празна батерија не го користете.

   За да избегнете оштетување од вода, за време на чистењето погрижете се велосипедот да е исклучен, полначот да не е приклучен и гумениот дел на напојувачот да е добро прицврстен.

   За да осигурате долг животен век на батеријата и да спречите оштетување, не го ставајте велосипедот на сончева светлина подолго време. Доколку истиот не го користите подолго време, полнете ја батеријата еднаш месечно а велосипедот чувајте го на температура од најмалку 10 степени.

   Сите потрошни делови се дел од реовното одржување од страна на корисникот. Поради тоа секој корисник е должен откако ќе го прими велосипедот добро да провери вентили, гуми, светла, ланец и сајли, кочници и се она што со користење се троши и веднаш да не извести.

   Корисникот е должен да го одржува велосипедот, редовно да го сервисира и користи според упатството. Несоодветното чување и користење може да предизвика оштетувања или намалување на перформансите а тоа не е покриено со гаранција.

   За поголема сигурност во сообраќајот, редовно проверувајте ги кочниците и редовно сервисирајте ги.

   ADO30c

   ADO D30C- silver
   1 производ

   Технички податоци

   Бренд
   ADO
   Боја
   Бела
   Модел
   D30C (City)
   Материјал
   Алуминиумска легура - куќиште
   Батерија
   36V 10.4Ah, време на полнење 6-7 часа
   Напредни функции
   мотор 250W 42Nm, до 25km/h, G drive 2.0, гуми 27.5", предни и задни хидраулични кочници, предни подесиви амортизери
   Димензии
   1800*640*1100мм
   Гаранција
   1 година
   Тежина
   22 кг

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Електричен Велосипед ADO D30C - Silver

   16 други производи во иста категорија:

   Електричен Велосипед ADO D30C - Silver

   93.490 ден.
   со ДДВ