Електрична косилка Villy 1200P
   Електрична косилка Villy 1200P

   Електрична косилка Villy 1200P

   Напиши рецензија (0)
   5.200 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Заедничко за сите наши електрични косилки е дека тие се исклучителни за употреба на помали тревници каде има пристап до електричната мрежа. Лесни куќишта од полипропилен, собирачи на лопатки, прилагодувања на висината на сечењето се само некои од карактеристиките на овие агилни уреди.

   Карактеристики:

   Лесна конструкција

   Удобен држач

   Прилагодување на висината на косењето

   Индикатор за зафатеност на колекторот

   Функција: косење и колекција

   2 години гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Мотор:Електричен

   Погон:Туркачки

   Површина за косење :400 m²

   Тип на мотор:Индукционен електро мотор

   Работен напон 230 V ~ 50 Hz

   Влезна моќност :1200 W

   Ширина на косење:320 mm

   Висина на косење:20 – 60 mm (3 нивоа)

   Дијаметар на предната / задната точка:140 mm / 140 mm

   Тип на куќиште :Полипропилен

   Големина на собирачот:26 l

   Тежина:9.8 kg

   Линија на производот:Black edition

   33467
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Електрична косилка Villy 1200P

   5 други производи во иста категорија:

   Електрична косилка Villy 1200P

   5.200 ден.
   со ДДВ