Електрична косилка Villy 1600 P
   Електрична косилка Villy 1600 P

   Електрична косилка Villy 1600 P

   Напиши рецензија (0)
   7.200 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Заедничко за сите наши електрични косилки е дека тие се исклучителни за употреба на помали тревници каде има пристап до електричната мрежа. Лесни куќишта од полипропилен, собирачи на лопатки, прилагодувања на висината на сечењето се само некои од карактеристиките на овие агилни уреди.

   Карактеристики:

   Лесна конструкција

   Удобен држач

   Прилагодување на висината на косењето

   Индикатор за зафатеност на колекторот

   Функција: косење и колекција

   2 години гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Мотор:Електричен

   Погон:Туркачки

   Површина за косење :600 m²

   Тип на мотор:Индукционен електро мотор

   Работен напон:230 V ~ 50 Hz

   Влезна моќност :1600 W

   Ширина на косење:380 mm

   Висина на косење: 30 – 65 mm (5 нивоа)

   Дијаметар на предната / задната точка:140 mm / 180 mm

   Тип на куќиште :Полипропилен

   Големина на собирачот:45 l

   Тежина:12 kg

   Линија на производот:Black edition

   30092
   9 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Електрична косилка Villy 1600 P

   5 други производи во иста категорија:

   Електрична косилка Villy 1600 P

   7.200 ден.
   со ДДВ