Електрична косилка Villy 1800 P
   Електрична косилка Villy 1800 P

   Електрична косилка Villy 1800 P

   Напиши рецензија (0)
   8.950 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Заедничко за сите наши електрични косилки е дека тие се исклучителни за употреба на помали тревници каде има пристап до електричната мрежа. Лесни куќишта од полипропилен, собирачи на лопатки, прилагодувања на висината на сечењето се само некои од карактеристиките на овие агилни уреди.

   Карактеристики:

   Лесна конструкција

   Удобен држач

   Прилагодување на висината на косењето

   Индикатор за зафатеност на колекторот

   Функција: косење и колекција

   2 години гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Мотор:Електричен

   Погон:Туркачки

   Површина за косење :800 m²

   Тип на мотор:Индукционен електро мотор

   Работен напон: 230 V ~ 50 Hz

   Влезна моќност :1800 W

   Ширина на косење:420 mm

   Висина на косење: 25 – 85 mm (7 нивоа)

   Дијаметар на предната / задната точка:160 mm / 210 mm

   Тип на куќиште :Полипропилен

   Големина на собирачот:50 l

   Тежина:13 kg

   Линија на производот:Black edition

   41404
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Електрична косилка Villy 1800 P

   5 други производи во иста категорија:

   Електрична косилка Villy 1800 P

   8.950 ден.
   со ДДВ