VGA AS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-GAMING Графичка картица
   VGA AS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-GAMING Графичка картица

   VGA AS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-GAMING Графичка картица

   Напиши рецензија (0)
   22.599 ден.
   25.999 ден.
   Заштеди 3.400 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   VGA AS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-GAMING Графичка картица

   Количина на меморија [MB] - 6144

   GPU бренд - NVIDIA GeForce

   Меморија - GDDR6

   Stream процесори - 1536

   GPU модел - GTX1660TI

   Гаранција - 3 години

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   GPU brend: NVIDIA GeForce 

   GPU model: GTX1660TI 

   Собирница: PCIe 3.0 x16 

   Количина на меморија [MB]: 6144 

   Меморија: GDDR6 

   Мемориски интерфејс: 92-bit 

   Работен такт GPU [MHz]: 1800 MHz

   Такт на мморија [MHz]: 12000 MHz

   Stream процесори: 1536 

   DVI излез: DVI-D 

   HDTV: N 

   RAMDAC [MHz]: n/a

   Видео излез: n/a 

   D-sub излез: n/a 

   Display port: 1x Display port 

   Видео влез: n/a 

   HDMI: 2 x HDMI 2.0 

   Dual D-sub излез:

   Mакс. резолуција: 7680x4320 

   Dual DVI излез: N 

   0001229912
   5 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   VGA AS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-GAMING Графичка картица

   1 друг производ во иста категорија:

   VGA AS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-GAMING Графичка картица

   22.599 ден.
   25.999 ден.
   Заштеди 3.400 ден.
   со ДДВ