Kettlebell Atleticore, 8 kg
   Kettlebell Atleticore, 8 kg

   Kettlebell Atleticore, 8 kg

   Напиши рецензија (0)
   1.890 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Железни тегови со рачка обложени со гума – Kettlebell

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Во последно време се повеќе се популаризира користењето на железниот тег поради резултатите кои се покажуваат после неговата употреба. Се користи од спортисти за внатрешни кондициски припреми и од рекреативци кои сакаат да си ги подобрат функционалните способности, сопствената сила и изглед.

   Предности на тренингот со железниот тег: подлактиците се повеќе оптеретени поради начинот и обликот на дршката, дополнително се активираат и стабилизатори бидејќи мора да се одржува контрола, добар ефект на подобрување на координацијата поради комплексноста на движењето кое се изведува, можност за подобрување на експлозиваната снага, т.е. издржливост, бодар трансфер на спортска изведба, занимливо за вежбање (поготово за рекреативци).

   Научите правилно да вежбате со руското ѕвоно и унапредете ја својата кондиција.

   7 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Kettlebell Atleticore, 8 kg

   16 други производи во иста категорија:

   Kettlebell Atleticore, 8 kg

   1.890 ден.
   со ДДВ