Kettlebell Profi 8kg
   Kettlebell Profi 8kg

   Kettlebell Profi 8kg

   Напиши рецензија (0)
   3.290 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Натпреварувачки кетлбел со стандардизирана големина. Изработен од лиено железо што го прави практичен и скоро неуништлив.

   Главната предност на овој кетлбел е во тоа што сите, од 8 до 40кг имаат ист облик и волумен. Тоа значи дека штом ја усовршите вашата техника со полесен кетлбел, спремни сте да ја зголемите килажата без да се прилагодувате на нов облик и волумен на потешкиот кетлбел.

   Оригинално руско ѕвоно

   Кетлбел е традиционален руски тег, користен редовно низ годините од страна на специјалните единици. Доаѓаат во различни тежини наменети за активни спортисти и рекреативци. Тренингот со кетлбел развива издржливост, експлозивна сила и динамичка флексибилност. 

   Кетлбелот најчесто се користи за екплозивни ротирачки движења околу зглобот, што е посебно добро за спортисти кои тренираат такви типови на спортови. (тенис, боречки спортови, ракомет и сл)

   Научете правилно да тренирате со кетлбел и со негова помош унапредете ја вашата кондиција. 

   Известување: Сликата е информативна и бојата на кетлбелот може да не соодвествува со тежината.

   Пакување:

   1 професионален кетлбел од 8 kg

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Kettlebell Profi 8kg

   16 други производи во иста категорија:

   Kettlebell Profi 8kg

   3.290 ден.
   со ДДВ