Kettlebell 16 kg
   Kettlebell 16 kg

   Kettlebell 16 kg

   Напиши рецензија (0)
   4.900 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Гумиран Кетлбел

   Железен тег со гумирана рачка - Кетлбел

   Кетлбел е реквизит направен од лиено железо кој има изглед на топка со рачка. Кетлбел исто така можеме да го наречеме тег во облик на ѕвоно, а многу често, бидејќи е користен како кондиционен реквизит од страна на руската војска, се нарекува и руско ѕвоно.

   Во последно се повеќе станува популарен поради видливите резултати. Се користи во спортови како дел од кондициони подготовки, а и од страна на рекреативци кои сакаат да си ги подобрат функционалните способности, сила и изглед.

   Предностите на тренинг со кетлбел: поголемо оптеретување на подлактиците поради обликот на рачката, дополнително внимаваме на стабилност поради тоа што мора да одржуваме контрола, одличен учинок во подобрувањето на кондицијата поради комплексноста на движењата кои се изведуваат, можност за подобрување на експлозивна сила, издржливост, добар тип на интерактивна спортска активност поготово за рекреативците.

   Усовршете ја техниката на вежбање со кетлбел и почувствувајте ги резултатите.

   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Kettlebell 16 kg

   16 други производи во иста категорија:

   Kettlebell 16 kg

   4.900 ден.
   со ДДВ