Emotion Kettlebell 5кг
   Emotion Kettlebell 5кг

   Emotion Kettlebell 5кг

   Напиши рецензија (0)
   1.920 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Emotion Kettlebell 5кг

   Предноста на тренингот со кетлбел се базира на функционално движење, што значи дека неколку мускулни групи работат истовремено.

   Предности на тренингот со кетлбел: подлактиците се повеќе оптеретени поради начинот и обликот на рачката, стабилизаторите се дополнително вклучени затоа што мора да се одржува контрола, добро влијание врз подобрувањето на координацијата поради комплексноста на извршените движења, можноста за подобрување на експлозивната моќ и издржливоста, добро трансфер на спортски перформанси, интересен за вежбачите (особено рекреативците).

   Пакување:

   1 гумена тежина со тежина од 5 кг

   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Emotion Kettlebell 5кг

   16 други производи во иста категорија:

   Emotion Kettlebell 5кг

   1.920 ден.
   со ДДВ