Професионален кетлбел 8кг
   Професионален кетлбел 8кг

   Професионален кетлбел 8кг

   Напиши рецензија (0)
   2.200 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Конкурентни тежини, стандардизирани големини. Изработен е од леано железо што го прави практично вечен и неуништлив реквизит.

   Главната предност на таквите тежини е тоа што сите тие се од 8 до 40 кг, со ист облик и волумен. Тоа значи дека штом ќе ја прифатите техниката за тренирање со лесни тежини и ќе бидете подготвени да се префрлите на потешка, не треба да се навикнувате на новата форма и волумен на потешката тежина, туку да вежбате со неа на ист начин како порано.

   Оргинално руско ѕвоно

   Кетлбел е традиционален руски тег, која се користи многу години во редовите на руските специјални единици. Тие се со различна тежина, погодни и за активни спортисти и за рекреативци. Вежбањето со кетлбели развива издржливост, експлозивна сила и динамична флексибилност.

   За време на експлозивни кревања, обемот се ротира околу зглобот, што е особено добро за спортистите кои учествуваат во спортови како што се боречки вештини, тенис, ракомет итн.

   Научете како правилно да вежбате со кетлбел и подобрете ја вашата кондиција.

   Забелешка: Сликата е информативна и вистинската боја може да не одговара на бојата на тежината на сликата.

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Професионален кетлбел 8кг

   16 други производи во иста категорија:

   Професионален кетлбел 8кг

   2.200 ден.
   со ДДВ