Kettlebell Atleticore, 16 kg
   Kettlebell Atleticore, 16 kg

   Kettlebell Atleticore, 16 kg

   Напиши рецензија (0)
   3.790 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   5Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Железни тегови со рачка обложени со гума – Kettlebell

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Во последно време се повеќе се популаризира користењето на железниот тег поради резултатите кои се покажуваат после неговата употреба. Се користи од спортисти за внатрешни кондициски припреми и од рекреативци кои сакаат да си ги подобрат функционалните способности, сопствената сила и изглед.

   Предности на тренингот со железниот тег: подлактиците се повеќе оптеретени поради начинот и обликот на дршката, дополнително се активираат и стабилизатори бидејќи мора да се одржува контрола, добар ефект на подобрување на координацијата поради комплексноста на движењето кое се изведува, можност за подобрување на експлозиваната снага, т.е. издржливост, бодар трансфер на спортска изведба, занимливо за вежбање (поготово за рекреативци).

   Научите правилно да вежбате со руското ѕвоно и унапредете ја својата кондиција.

   ATC06519

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Kettlebell Atleticore, 16 kg

   16 други производи во иста категорија:

   Kettlebell Atleticore, 16 kg

   3.790 ден.
   со ДДВ