Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG/KA50BS0EW INVERTER 5KW -20C, WI-FI
   Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG/KA50BS0EW INVERTER 5KW -20C, WI-FI

   Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG/KA50BS0EW INVERTER 5KW -20C, WI-FI

   Напиши рецензија (0)
   49.990 ден.
   63.990 ден.
   Заштеди 14.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   ИНВЕРТЕР Клима уред HISENSE

   EnergySe KA50BS0EG – KA50BS0EW

   Eнергетска класа на ладење и греење: А++

   Разладна моќност: 5.000 W

   Грејна моќност: 5.400 W

   Сооднос SEER – ладење 7,8

   Сооднос SCOP – греење 4,6

   Тип на дисплеј: ЛЕД диспле

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Тип на единицата: Внатрешна единица

   Работна температура во режим на греење : -20- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Скриен ЛЕД дисплеј

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh) – просечна грејна сезона: 3,9 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) – просечна грејна сезона: 3,9 kW

   Надворешна единица

   Внатрешна единица

   Моќност за ладење: 5 kW

   Капацитет на одвлажнување: 2 L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm

   4 во 1 филтер – витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА, активен јаглен

   Автоматско работење

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа – Night mode

   Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање – проветрување

   Тајмер 24h

   Паметна гласовна контрола

   Hi-nano Генератор

   Приклучна моќ(V): 220-240 V

   Минимална јачина на звукот: 60 dB(A)re1pW

   Грејна моќност: 5.400 W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Разладна моќност: 5.000 W

   Полнење на фреон: 1,15 gr

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.380 W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1.295 W

   Греач на надворешна единица

   Минимален проток на воздух: 600 m³

   Проток на воздухот: 950 m³

   Цевка за течност: 6,35 mm

   Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm

   Максимална должина на цевките: 15 m

   Максимална висинска разлика: 15 m

   Номинална вредност на струјата при ладење: 5,8 A

   Номинална вредност на струјата при греење: 6,2 A

   Минимален звучен притисок: 38 dB(A)2×10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 44 dB(A)2×10-5Pa

   Wi-Fi управување: Вградено

   Димензии (ШxВxД): 89,6 × 30 × 21,4 cm

   Нето тежина на апаратот: 10,5 kg

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Гаранција: 2 години


   Напомена за монтажа:

   Монтажата на уредот не е вклучена во цената и е обврска на купувачот.
   Доколку е потребно, можеме да препорачаме сервис за монтажа со кој соработуваме.

   26184
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG/KA50BS0EW INVERTER 5KW -20C, WI-FI

   14 други производи во иста категорија:

   Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG/KA50BS0EW INVERTER 5KW -20C, WI-FI

   49.990 ден.
   63.990 ден.
   Заштеди 14.000 ден.
   со ДДВ