Клима HISENSE Easy smart CA50XS1AG/CA50XS1AW INVERTER 5,5KW -15C, WI-FI READY
   Клима HISENSE Easy smart CA50XS1AG/CA50XS1AW INVERTER 5,5KW -15C, WI-FI READY
   Клима HISENSE Easy smart CA50XS1AG/CA50XS1AW INVERTER 5,5KW -15C, WI-FI READY

   Клима HISENSE Easy smart CA50XS1AG/CA50XS1AW INVERTER 5,5KW -15C, WI-FI READY

   Напиши рецензија (0)
   36.990 ден.
   42.990 ден.
   Заштеди 6.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Влезна моќ ладење/греење: 5000/5600W

   Коефициент SEER/SCOP: 6.1W/4W

   Проток на воздух: 350/550 m³

   Работна температура: -15 до 43°C

   Капацитет на одвлажнување: 2L/h

   Wi-Fi/Тајмер 24h/Night mode/Турбо

   Само-дијагностика

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Далечинско управување: Далечински управувач

   Препорачана употребна површина: 18-28

   Работна температура во режим на греење : -20- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Копче за рачно управување

   Режим на работа: Инвертер

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   Енергетска класа – греење: А+

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Далечински управувач како собен термостат

   Скриен ЛЕД дисплеј

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh) – просечна грејна сезона: 4,2 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) – просечна грејна сезона: 4,2 kW

   Моќност за ладење: 5 kW

   Капацитет на одвлажнување: 2 L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm

   Филтер со активен јаглен

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа – Night mode

   Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање – проветрување

   Тајмер 24h

   Приклучна моќ(V): 220-240 V

   Минимална јачина на звукот: 64 dB(A)re1pW

   Грејна моќност: 5.600 W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Разладна моќност: 5.000 W

   Полнење на фреон: 1,15 gr

   Минимален звучен притисок: 36 dB(A)2×10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 44 dB(A)2×10-5Pa

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.550 W

   26218
   26 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима HISENSE Easy smart CA50XS1AG/CA50XS1AW INVERTER 5,5KW -15C, WI-FI READY

   16 други производи во иста категорија:

   Клима HISENSE Easy smart CA50XS1AG/CA50XS1AW INVERTER 5,5KW -15C, WI-FI READY

   36.990 ден.
   42.990 ден.
   Заштеди 6.000 ден.
   со ДДВ