Клима HISENSE WINGS PRO KB35YR3EG/KB35YR3EW INVERTER 3,5 KW -15C, WI-FI
   Клима HISENSE WINGS PRO KB35YR3EG/KB35YR3EW INVERTER 3,5 KW -15C, WI-FI
   Клима HISENSE WINGS PRO KB35YR3EG/KB35YR3EW INVERTER 3,5 KW -15C, WI-FI

   Клима HISENSE WINGS PRO KB35YR3EG/KB35YR3EW INVERTER 3,5 KW -15C, WI-FI

   Напиши рецензија (0)
   26.990 ден.
   32.990 ден.
   Заштеди 6.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Моќност ладење/греење: 3400/3800W

   Потрошува. греење/ладење:1050W/1140W

   Коефициент SEER/SCOP: 6.1W/4W

   Проток на воздух: 350/550 m³

   Работна температура: -15 до 43°C

   Капацитет на одвлажнување: 1.2L/h

   Wi-Fi/Тајмер 24h/Night mode/Турбо/LED

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Препорачана употребна површина: 12-24

   Работна температура во режим на греење : -15- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15-43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Компактен дизајн

   Копче за рачно управување

   Режим на работа: Инвертер

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Моќност за ладење (BTU/h): 12000

   Моќност за ладење (BTU/h): 12000

   Далечински управувач како собен термостат

   Скриен ЛЕД дисплеј

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh)-просечна грејна сезона: 2,7 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj))-просечна грејна сезона: 2,7 kW

   Моќност за ладење: 3,4 kW

   Капацитет на одвлажнување: 1,2L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18mm

   4 во 1 филтер-витамин Ц

   катехин

   сребрени јони

   ХЕПА

   активен јаглен

   Автоматско работење

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Функција за самочистење

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа-Night mode

   Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање-проветрување

   Тајмер 24h

   Паметна гласовна контрола

   Hi-nano Генератор

   МоќностV: 220-240 V

   Минимална Моќност на звукот: 56 dBAre1pW

   Грејна моќност: 3.800W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Разладна моќност: 3.400W

   Полнење на фреон: 0,58 gr

   Минимален звучен притисок: 31 dBA2x10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 39 dBA2x10-5Pa

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.050W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1.140W

   Греач на надворешна единица

   Минимален проток на воздух: 350 m3

   Проток на воздухот: 550 m3

   Цевка за течност: 6,35mm

   Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53mm

   Максимална должина на цевките: 15 m

   Максимална висинска разлика: 8 m

   Номинална вредност на струјата при ладење: 5 A

   Номинална вредност на струјата при греење: 4,7 A

   Минимален звучен притисок: 31 dBA2x10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 39 dBA2x10-5Pa

   Wi-Fi управување: Вградено

   Димензии (ШxВxД): 83,3×25,6×20,3cm

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   26220
   17 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима HISENSE WINGS PRO KB35YR3EG/KB35YR3EW INVERTER 3,5 KW -15C, WI-FI

   14 други производи во иста категорија:

   Клима HISENSE WINGS PRO KB35YR3EG/KB35YR3EW INVERTER 3,5 KW -15C, WI-FI

   26.990 ден.
   32.990 ден.
   Заштеди 6.000 ден.
   со ДДВ