Клима HISENSE WINGS PRO KB50XS1EG/ KB50XS1EW INVERTER 5,5KW -20C, WI-FI
   Клима HISENSE WINGS PRO KB50XS1EG/ KB50XS1EW INVERTER 5,5KW -20C, WI-FI
   Клима HISENSE WINGS PRO KB50XS1EG/ KB50XS1EW INVERTER 5,5KW -20C, WI-FI

   Клима HISENSE WINGS PRO KB50XS1EG/ KB50XS1EW INVERTER 5,5KW -20C, WI-FI

   Напиши рецензија (0)
   39.990 ден.
   47.990 ден.
   Заштеди 8.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Моќност ладење/греење: 5000/5600W

   Потрошува. греење/ладење:1050W/1140W

   Коефициент SEER/SCOP: 6.1W/4W

   Проток на воздух: 600/880 m³

   Работна температура: -20 до 43°C

   Капацитет на одвлажнување: 2L/h

   Wi-Fi/Тајмер 24h/Night mode/Турбо/LED

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Тип на единицата: Внатрешна единица

   Далечинско управување: Далечински управувач

   Работна температура во режим на греење : -20+24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15+43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Копче за рачно управување

   Режим на работа: Инвертер

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Енергетска класа-греење: А+

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Моќност за ладење (BTU/h): 18000

   Моќност за ладење (BTU/h): 18000

   Далечински управувач како собен термостат

   Скриен ЛЕД дисплеј

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh)-просечна грејна сезона: 4,2 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj))-просечна грејна сезона: 4,2 kW

   Надворешна единица

   Внатрешна единица

   Моќност за ладење: 5 kW

   Капацитет на одвлажнување: 2L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18mm

   4 во 1 филтер-витамин Ц

   катехин

   сребрени јони

   ХЕПА

   активен јаглен

   Автоматско работење

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа-Night mode

   Турбо функција

   Ладење

   Греење

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање-проветрување

   Тајмер 24h

   Паметна гласовна контрола

   Hi-nano Генератор

   Технички информации

   МоќностV: 220-240 V

   Минимална Моќност на звукот: 59 dBAre1pW

   Грејна моќност: 5.600W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Разладна моќност: 5.000W

   Полнење на фреон: 1,15 gr

   Минимален звучен притисок: 38 dBA2x10-5Pa

   26221
   31 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима HISENSE WINGS PRO KB50XS1EG/ KB50XS1EW INVERTER 5,5KW -20C, WI-FI

   15 други производи во иста категорија:

   Клима HISENSE WINGS PRO KB50XS1EG/ KB50XS1EW INVERTER 5,5KW -20C, WI-FI

   39.990 ден.
   47.990 ден.
   Заштеди 8.000 ден.
   со ДДВ