Компресор монофазен Fiac MICHELIN MB5020
   Компресор монофазен Fiac MICHELIN MB5020

   Компресор монофазен Fiac MICHELIN MB5020

   Напиши рецензија (0)
   12.590 ден.
   13.499 ден.
   Заштеди 909 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   MICHELIN MB5020 e професионален компресор со монофазен електричен мотор. Има робусна конструкција, одлично подмачкување, мала потрочувачка на масло, и многу ниско ниво на бучава.Опремен со прекинувач за притисок, термичка заштита со автоматско ресетирање, регулатор на притисок, манометар, сигурносен вентил, вентил за испуштање на кондензат, тркала и рачка за транспорт.

   Спецификации: 

   • Моќност на моторот: 1500 W / 2 HP
   • Запремнина: 50 l
   • Проток на воздух: 102 l/min
   • Притисок: 8 bar
   • Ниво на бучавост: 72 dB
   • Teжина: 32.5 Kg
   • Производител: Fiac
   • Земја на потекло: Италијa
   • Гаранција: 12 месеци 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка
   019168
   6 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Компресор монофазен Fiac MICHELIN MB5020

   2 други производи во иста категорија:

   Компресор монофазен Fiac MICHELIN MB5020

   12.590 ден.
   13.499 ден.
   Заштеди 909 ден.
   со ДДВ