• -1 000 ден

Xiaomi Jimmy B32 - Мултифункционален блендер

Благодарение на блендерот JIMMY B32 подготовките на здрави оброци никогаш не биле толку брзи и едноставни. Веднаш ќе стане нов верен помошник кој ќе ти дозволи максимално да ја искористиш твојата креативност во кујната: смути, овошни сокови, кашички за најмалите членови од семејството и било кои други пијалоци. Комбинациите за вкусни и здрави смутис кои можат да се приготвуваат се бесконечни и одговараат на сечиј вкус.

Неговиот професионален дизајн, моторот Torque од 700W и 3D сечилата изработени од не’рѓосувачки челик овозможуваат блендирање на овошја и зеленчуци без губење на нивните хранливи материи и витамини, неопходни во секојдневната исхрана и за заштита на имунолошкиот систем.

Едноставен е за употреба и за одржување, JIMMY B32 благодарение на функцијата self-clean го минимизира напорот за чистење после употреба. На базата е позиционирано копче за регулирање нивоа на блендирање во зависност од тврдината на состојките.

Капацитетот на садот е 0.9 l, изработен е од цврст материјал отпорен на гребнатинки и оштетувања и може да се користи и како бокал за складирање на остатокот на напитокот во фрижидер.

Освен блендерот, во пакетот е вклучен и преносниот сад од 600 ml со пластичен капак (не содржи Бисфенол А), кој ви овозможува да го понесете со вас на прошетка, на вежбање, на факултет, на работа. Сепак, здравите оброци секогаш треба да бидат при рака.

Изненадете ги вашите гости или пригответе пијалак кој децата ќе го обожаваат. Блендерот JIMMY B32 е вистинскиот помошник и се прилагодува на диетите при слабеење и при задоволувањето на дневните потреби за витамини. Вклучете го блендерот, додадете креативност во изборот на состојките и започнете го денот со здрав оброк.

365222
3 производи

Технички податоци

Модел
B32
Бренд
Xiaomi Jimmy
Моќ
Мотор Torque 700W, 22000 вртежи во минута
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

16 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.