VIVAX таблет TPC-705 Kids
   VIVAX таблет TPC-705 Kids
   VIVAX таблет TPC-705 Kids
   VIVAX таблет TPC-705 Kids

   VIVAX таблет TPC-705 Kids

   Напиши рецензија (0)
   4.999 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   VIVAX таблет TPC-705 Kids

   • 7" екран
   • Интерна меомрија:16 GB
   • RAM меморија:1GB
   • Батерија: 2100mAh
   • Камера: задна 2MP, предна 0,3MP
   • Гаранција: 12 месеци
   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   VIVAX таблет TPC-705 Kids е таблет дизајниран за едукација и забава на нашите најмлади.На таблетот е фабрички инсталирана "kids" апликација која овозможува сигурно користење на талбетот од страна на нашите најмали. Апликацијата овозможува потполна родителска контрола и следење на користењето на таблетот од страна на детето-блокирање на потенцијални опасности кои произлегуваат од непримерна содржина. Таблетот нуди корисна содржина погодна за деца -едукативни игри,филтрација и заштита на веб содржина на која детето може да простапи.Таблетот содржи два модови:Родителски мод и детски мод (детето не може да пристапи во родителскиот мод и подесените податоци од страна на родителот).Таблетот може да се контролира од мобилната апликација iWawaParent. Со таблетот доаѓа гумирана футрола која го заштитува од удари и испуштања на земја. Спецификации на таблетот: Интерна меомрија 16 GB / Капацитет на батерија 2100 mAh / Предна камера 0.3MP / Приклучок Micro USB / Задна камеера 2MP / RAM 1 GB / 4 јадрен процесор-Андроид 9.0 оперативен систем / дијагонала на екран 7 " / Процесор MT8167 Quad Core Cortex-A53 / Гаранција 2 Год. / таблетот не се уклучува на СИМ картичка.

   Фабрички инсталирана "Kids апликација" со едукативни игри

    - ориентиран за сигурноста на децата

   - потполна родителска контрола

   - блокирање на потенцијални опасности од пребарување на веб

   - разумно време кое би можело да го користи едно дете

   - содржина наменета за деца

   - едукативни игри;

   - филтрација на содржина на која може да се пристапи

   - два модови на работа;детски / родителски мод

    

   02357303
   8 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   VIVAX таблет TPC-705 Kids

   3 други производи во иста категорија:

   VIVAX таблет TPC-705 Kids

   4.999 ден.
   со ДДВ