• Ново
  Iskra HG60T-B Мотокултиватор
  Iskra HG60T-B Мотокултиватор

  Iskra HG60T-B Мотокултиватор

  Напиши рецензија (0)
  22.999 ден.
  24.999 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 3,2 kW

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации за Iskra HG60T-B Мотокултиватор

  • Волумен на моторот: 173 cm3

  • Моќност: 3,2 kW

  • Брзина на мирување: 3000 вртежи во минута

  • Тип мотор: четиритактен

  • Мотор со воздушно ладење

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 0,55 L

  • Работна ширина на фреза: 600 mm (23.6 ")

  • Работна длабочина на мелење: 260 mm (10 ")

  • Дијаметар на тркалото: 127 mm (5 ")

  • Ширина на тркалото: 42 mm (1.65 ")

  • Максимален дозволен наклон: 20 °

  • Димензии на пакувањето (во mm): 690 (D) x 380 (W) x 660 (V)

  • Нето тежина: 36 кг

  • Бруто тежина: 39 кг

  • 24 месеци гаранција

  3830042565741
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG60T-B Мотокултиватор

  2 други производи во иста категорија:

  Iskra HG60T-B Мотокултиватор

  22.999 ден.
  24.999 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ