• Ново
  Iskra HG60TN Мотокултиватор
  Iskra HG60TN Мотокултиватор

  Iskra HG60TN Мотокултиватор

  Напиши рецензија (0)
  19.999 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Моќност: 2,3 kW

  • 24 месеци гаранција

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Спецификации за Iskra HG60T-B Мотокултиватор

  • Зафатнина на моторот: 139 cm3

  • Моќност: 2,3 kW

  • Брзина на мирување: 3000 вртежи во минута

  • Тип на мотор: четиритактен

  • Воздушно ладење на моторот

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L

  • Капацитет на сад за масло: 0,55 L

  • Работна ширина на глодање: 600 mm (23,6")

  • Работна длабочина на глодање: 260 mm (10")

  • Дијаметар на тркала: 127 mm (5")

  • Ширина на тркала: 42 mm (1,65")

  • Максимален дозволен наклон: 20°

  • Димензии на пакетот (ч mm): 690 (L) x 380 (Ш) x 660 (В)

  • Нето тежина: 35,6 kg

  • Бруто тежина: 38 kg

  • 24 месеци гаранција

  3830042567257
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra HG60TN Мотокултиватор

  2 други производи во иста категорија:

  Iskra HG60TN Мотокултиватор

  19.999 ден.
  со ДДВ